W jaki sposób pozować przed obiektywem?

Modelka pozująca do zdjęciaWielu naszych klientów to osoby, które pierwszy raz biorą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. W pełni to rozumiemy i nie wymagamy ogromnych umiejętności w zakresie pozowania. To jest zupełnie normalne, że można nie wiedzieć jak korzystnie ustawiać się do zdjęć. Oczywiście zawsze służymy pomocą i staramy się tak poprowadzić klientów, aby wyszli jak najlepiej na zdjęciach. Niemniej jednak, warto wcześniej zaznajomić się z tematem pozowania i poćwiczyć trochę w domu. Na pewno ograniczy to stres, gdy znajdziemy się już w studiu.

Od czego zacząć?

Masz w domu duże lustro? Świetnie! Z pewnością masz też Internet 🙂 W sieci znajdziesz całą masę filmików dotyczących pozowania. Postaraj się naśladować pozy i mimikę przed lustrem. Poproś kogoś w domu, aby zrobił Ci kilka zdjęć. Zobaczysz, który Twój profil jest najlepszy. Nie przejmuj się jeśli nie w każdej pozie będziesz wyglądać świetnie. To normalne, dlatego ćwicząc wcześniej w domu poznasz, jakie pozy najbardziej Ci pasują.

A jak pozować, aby podkreślić swoje atuty i zakryć wady? Jeśli uważasz, że masz za szerokie biodra i chciałabyś ten fakt nieco zatuszować, najlepszym wyjściem będzie ustawianie się bokiem do zdjęć. Oczywiście dużo tutaj też zależy od fotografa, zatem nie wstydź się tylko powiedz, co chcesz wyakcentować, a co raczej zatuszować.

Zauważyliśmy, że dość sporym problemem podczas pozowania dla początkujących osób są…ręce. Takie przydatne na co dzień, a podczas pozowania kompletnie nie wiemy co z nimi zrobić! Na pewno nie mogą po prostu wisieć wzdłuż tułowia. Wygląda to po prostu nienaturalnie. Co można z nimi zrobić? A wiele! Można oprzeć na biodrach, można zabawić się włosami, a można też coś trzymać w dłoniach, na przykład jakiś rekwizyt klimatycznie zbliżony do tematu sesji.

Na koniec pragniemy dodać, że pozowanie to tylko połowa sukcesu udanej sesji. Nie zapominajcie również o stylizacji! Ale to już temat na osobny wpis 🙂

Reklamy