Kiedy umówić się na sesję zdjęciową?

Sesja zdjęciowa z przyjaciółkamiW swojej pracy często się spotykamy z pytaniami od klientów – kiedy najlepiej się umówić na sesję zdjęciową? Nie raz też zdarzyło się, ze ktoś zadzwonił do nas z chęcią realizacji sesji … w dniu jutrzejszym, a jednak okazuje się, że najbliższy wolny termin jest bardziej odległy. Z czego to wynika?

Na wstępie trzeba to zaznaczyć, że fotograf fotografowi jest nierówny. Dlaczego tak jest? Dziedzin fotografii jest naprawdę mnóstwo. Z reguły fotograf, który zajmuje się sesjami zdjęciowymi, fotografią artystyczną i modową jest po prostu freelancerem. Z tego też powodu nie pracuje w systemie od 8:00 do 16:00, tak jak na przykład fotograf, który zajmuje się wykonywaniem zdjęć do dowodów, legitymacji itd.

Dlatego, nie ma czemu się dziwić, że zorganizowanie sesji na następny dzień może być trudne do wykonania. Oczywiście, warto zapytać, ale trzeba mieć na uwadze, że fotograf może mieć już zarezerwowany grafik. Poza tym jeśli wybrałaś/eś sesję z udziałem stylistki, wizażystki czy fryzjerki, to normalne, że termin sesji wówczas musi pasować każdej osobie. A do tego stylistka musi jeszcze zdążyć przygotować dla Ciebie stylizacje.

Oczywiście wszystko odbywa się w konsultacji z Tobą. W końcu przygotowane stylizacje muszą Ci się podobać. Tylko tak będziesz się czuła dobrze podczas sesji, a efektem tego będą świetne zdjęcia. Kolejną kwestią, którą warto też poruszyć to pomysł na sesję. Jeśli masz jakąś konkretną koncepcję, bądź chcesz, aby fotograf przygotował dla Ciebie coś ciekawego, będziesz potrzebował przygotować się do zlecenia. Aby sesja zdjęciowa była faktycznie udana, potrzeba wszystko dopiąć na ostatni guzik. Nie ma sensu się spieszyć.

Tak więc kiedy najlepiej umówić się na sesję zdjęciową? Najkorzystniej skontaktować się z fotografem mniej więcej dwa tygodnie przed planowanym terminem sesji. Pozwoli to na spokojnie ustalić dogodny dzień oraz godzinę oraz przygotować się do zdjęć.

Reklamy