Jak przygotować się do sesji fotograficznej

Znakomity efekt sesji zdjęciowej to nie tylko wprawne oko fotografa, późniejsza obróbka w photoshopie, czy zabiegi upiększające wykonane przez wizażystkę czy fryzjerkę. Spore znaczenie ma również Twoje przygotowanie się do sesji. Jeżeli odpowiednio zadbasz o swoje ciało, udział photoshopa będzie jedynie symboliczny, a na pewno zależy Ci na naturalności.

Oczywiście nie chodzi nam tutaj o zmianę swojej sylwetki. Nie ma to żadnego znaczenia! Każdy może brać udział w sesji fotograficznej i wyglądać pięknie na zdjęciach! Jak to osiągnąć? Przedstawimy kilka tricków, które pomogą Tobie pokreślić naturalne piękno, dzięki czemu będziesz czuć się pewnie przed obiektywem!

Postaw na lekką opaleniznę!

Ktoś powie – „O gustach się nie dyskutuje!”, a wygląd to rzecz jasna kwestia indywidualnego gustu. Jednak lekka opalenizna ma pozytywny wpływ na nasz wygląd – tuszuje drobne niedoskonałości, chociażby skórne przebarwienia, nielubiany celluit, a nawet rozstępy. Z drugiej jednak strony nie powinno się też przesadzać z opalaniem. Skóra potrzebuje również czasu na regenerację!

Pamiętaj o paznokciach!

Chyba nie chcesz, aby znakomity efekt zdjęcia został zniszczony przez brzydkie paznokcie? A jest to widoczne szczególnie przy portretach. Naprawdę nie potrzeba wiele czasu, aby wyglądały ładnie. Wystarczy równo przyciąć i pomalować chociażby na beżowy kolor, który pasuje do każdej stylizacji.

A co z fryzurą?

Najlepiej, gdy podczas sesji jest obecna stylistka fryzur, która doskonale wie jak dopasować fryzurę do Twojego typu urody. Natomiast jeśli sami przygotowujemy swoje włosy to lepiej wybrać fryzurę, w której czujemy się dobrze. Dzień wcześniej powinno się umyć włosy, aby nabrały naturalnego połysku.

Na koniec jeszcze jedna rzecz… Pamiętajcie o wysypianiu się! Zaczerwienione i podkrążone oczy, nie wyglądają fajnie na zdjęciach. Oczywiście, fotograf może to wyretuszować, ale chyba zależy nam na naturalnych zdjęciach?

Reklamy