Co ubrać na sesję zdjęciową

Ciekawym dodatkiem do sesji zdjęciowej jest stylizacja. Udana sesja fotograficzna to nie tylko dobrze wykonane ujęcia, ale również nasz wygląd, a na to znaczący wpływ ma ubiór. Profesjonalna stylistka najlepiej doradzi w czym będziesz wyglądać najkorzystniej. Dobierze zestawy ubrań pasujące do Twojej urody oraz upodobań czy charakteru. Wszystko odbywa się naturalnie w konsultacji z Tobą. Stylistka nie będzie narzucać Ci określonego stylu, jeśli w czymś nie będziesz czuć się dobrze, zaproponuje coś innego. A co jeśli chcemy sami ubrać się do sesji? Nasz krótki poradnik na pewno w tym pomoże!

Ważny jest fason!

Niestety, oko obiektywu potrafi być brutalne i obnażyć wszelkie mankamenty naszej sylwetki. Jednak w łatwy sposób możemy temu zaradzić, wystarczy właściwie dopasować ubrania do swojej figury. Bardzo ważne są tutaj proporcje. Jeżeli chcesz ukryć szersze biodra, postaraj się zrównoważyć je z ramionami. Z kolei jeśli masz duży biust, a nie chcesz tego za bardzo wyeksponować na zdjęciach, podkreśl biodra!

Stylizowana sesja zdjęciowa

Buty do zdjęć

Chyba nie zaskoczymy Cię stwierdzeniem, że im wyższe ubierzesz obcasy, tym korzystniej będziesz wyglądać na zdjęciach? Spokojnie, podczas sesji za dużo się nie nachodzisz! Odpowiednio dobrane obuwie podkreśli atuty Twoich nóg, bądź zakryje pewne niedoskonałości. Jeśli masz problem z szerokimi łydkami, wybierz szersze obcasy, które wizualnie wyszczuplą łydki. Na pewno botki w tym wypadku nie będą dobrym wyborem, ponieważ po prostu poszerzają łydki.

Jaka bielizna?

Najlepszym wyborem będzie bezszwowa bielizna. Dlaczego? Ciężko ukryć szwy wbijające się w ciało, a jest to widoczne nawet przy szczupłej figurze. Chcesz ubrać przejrzystą bluzkę na sesję? Pamiętaj, że biustonosz powinien być dopasowany kolorystycznie!

Reklamy